שמות משפחה לדרכון פורטוגלי

שמות משפחה לדרכון פורטוגלי

מי זכאי להוצאת הדרכון פורטוגלי?

הזכאות להוצאת דרכון פורטוגלי אפשרית היום בכפוף לשמות משפחה מסוימים, ברשימה שהורכבה על ידי משרדי עורכי דין בפורטוגל, אשר עובדים עם הממשל המקומי וקשורים לאישור הבקשות לאזרחות פורטוגלית.

התהליך מתחיל עם בדיקת זכאות להוצאת דרגון פורטוגלי לפי שמות משפחה, הגשת בקשה רשמית להכרה באזרחות המבוקשת, הנבחנת על ידי הקהילה היהודית בפורטוגל, הכנת הבקשה הרשמית והגשתה, ובסיום קבלת האזרחות.

מגורשי ספרד זכאים לדרכון פורטוגלי

ישראלים ויהודים ברחבי העולם, שאילן היוחסין שלהם מונה את מגורשי ספרד, מוזמנים לבדוק את רשימת שמות המשפחה המזכים אותם בהוצאת הדרכון הספרדי, על מנת להתחיל את התהליך.

בשלב הראשון, מעבירים למשרדי עורכי דין או לחברות המתמחות בהוצאת דרכון פורטוגלי שמות משפחה, את פירוט אילן היוחסין המלא של בני המשפחה, הכולל את ארץ מוצא ההורים ושמות המשפחה שלהם, על מנת לבדוק את הזכאות. יש להבין שברוב המקרים שם המשפחה השתנה בעקבות החלפתו לשם עברי, או לאחר הנישואין, ולכן חשוב לציין את השם המקורי.

בנוסף, יש לזכור שהיות וחלק משמעותי ממגורשי פורטוגל הם יהודי ספרד במקור, שסבלו מהגירוש, לרובם יש במקור שמות משפחה ספרדיים.

אבל אל דאגה

תוכלו לבדוק את זכאותכם בהליך פשוט וקל, או להיעזר במשרדי עורכי דין המתמחים בהוצאת דרכון פורטוגלי, או בצוותים מקצועיים של חברות שמתנהלות מול הרשויות הרלוונטיות בפורטוגל, והמלוות אתכם בהליך הוצאת הדרכון. כך או אחרת, אין מקום לדאגה, היות ואם תימצאו זכאים לאזרחות הפורטוגלית, היו סמוכים ובטוחים שהיא שלכם.

רשימת זכאות להליך דרכון פורטוגלי שמות משפחה מאפשרת לכם לבדוק במהירות את זכאותכם עם איתור שם המשפחה המקורי של הוריכם או קרובי משפחה אחרים שלכם. הרשימה פורסמה על ידי ממשלת ספרד ושמות המשפחה של יהודי ספרד שגורשו נמצאים בה.

אך הדבר החשוב ביותר אותו יש לזכור הוא שגם אם לא מצאתם את שם המשפחה שלכם ברשימה, יתכן שאתם עדיין זכאים לקבלת הדרכון, עם בדיקה מקצועית שמבצעים משרדי עורכי דין או חברות המתמחות בתחום.

זוהי הרשימה המלאה של שמות המשפחה המזכים את צאצאי מגורשי ספרד בקבלת דרכון פורטוגלי:

http://check.campuspas.com/

 

רוצים להתייעץ?

גלילה לראש העמוד