עלות הוצאת אזרחות פורטוגלית

עלות הוצאת אזרחות פורטוגלית

אזרחות פורטוגלית הפכה להיות חלום בר הגשמה של ישראלים רבים, החל משנת 2015, כשממשלת ספרד הכריזה על אפשרות כניסה חוקית למדינה, כולל מגורים, עבודה ולימודים, לצאצאים של יוצאי ספרד.

ממועד ההכרזה הרשמית, ועד היום, העיתונים, הרדיו, הטלוויזיה והאינטרנט לא מפסיקים לקרוא לאזרחים לממש את זכאותם לאזרחות פורטוגלית. כולם היו משוכנעים שזאת מתנה שאסור להחמיץ, עד שנתקלו בשאלת אזרחות פורטוגלית מחיר.

אז כמה זה עולה היום להיות אזרח פורטוגלי חוקי?

שאלת המחיר לקבלת האזרחות הנכספת, מתפרשת על פני מספר קטגוריות, וכוללת את ההיבטים הבאים:

אפוסטיל

העלות היא 35 ₪ למסמך, והמסמכים להם תזדקק הם תעודת יושר ותעודת לידה. אם נולדתם בישראל והתגוררתם בארץ במשך כל חייכם, תוכלו להשיג מסמכים אלו ללא עלות מהמשטרה וממשרד הפנים. את האפוסטיל יש להחתים במשרד החוץ בירושלים.

אגרה לקהילה היהודית

בעלות של חמש מאות יורו לבן משפחה ראשון שמבקש לקבל אזרחות פורטוגלית, בנוסף ל-250 יורו לכל בן משפחה נוסף שמצטרף לתהליך.

הזמנת הדרכון ותשלום בגין תרגום

תשלומים שמשולמים כחלק מהעלויות לקבלת אישור לאזרחות פורטוגלית, מועברים לשגרירות פורטוגל ונוגעים להכנת התרגום לשפה הפורטוגזית של מסמכי תעודת היושר, ללא צורך בשכירת שירותי נוטריון חיצוני, בנוסף לתרגום תעודת הלידה והכנת הדרכון. אזרחות פורטוגלית מחיר לשלב זה עומד על 759 ₪.

אל תשכחו את האגרה לממשלת פורטוגל

מחיר האגרה הוא 250 יורו לאדם, ותשלום זה מתבצע בפורטוגל. אם אתם מעדיפים שלא להוסיף לעלות זו גם את עלויות הטיסה, תוכלו להיעזר בשירותי חברות המתמחות בהליכי אזרחות פורטוגלית, המספקות פתרונות מתאימים לשלב זה של ההליך.

שכר טרחה

שכר הטרחה בגין טיפול באזרחות פורטוגלית מחיר נגיש לכל אדם ומחושב בתמחור הוגן. המחירים בשוק נעים בין ארבעת אלפים ₪ ל-12,000 ₪ בממוצע לאדם.

בשורה התחתונה: האזרחות לא זולה, אך בהחלט אפשרית

האגרות לאדם הראשון שפונה לממשלת פורטוגל עם בקשה לאזרחות נעים בין 4,200-4,300 ₪, בהתאם לעמלות הבנקים על ביצוע ההעברות, ושערי המטבע. אגרה לכל בן משפחה נוסף עומדת על סכום של כ-3,200 ₪, ולמחיר זה יש להוסיף את שכר הטרחה המגיע לסכום של כחמשת אלפים ₪.

אז בסיכומו של דבר אזרחות פורטוגלית מחיר יכולה להגיע לסכום של כ-9,200 ₪ לאדם הראשון שמגיש את הבקשה, וסכום של 7,500 ₪ לכל אדם נוסף מהמשפחה, ללא הגבלת מספר בני המשפחה אותם אפשר לשלב בתהליך.

 

רוצים להתייעץ?

גלילה לראש העמוד